Bizi arayın ve bugün
TASARRUF yapın
0(535) 761 74 14

SOLAR PANEL SİSTEMLERİ

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM

Solar Sistem ( Güneş Enerji Sistemi) Nedir?


Güneş enerjisi. Güneş ışığından enerji elde edilmesine dayalı bir teknolojidir.Güneş'in yaydığı ve Dünya'mıza da ulaşan enerji, Güneş'in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım enerjisidir. Güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi füzyon sürecinden kaynaklanır. Dünya atmosferinin dışında Güneş ışınımının şiddeti, aşağı yukarı sabit ve 1370 W/m2 değerindedir; ancak yeryüzünde 0-1100 W/m2 değerleri arasında değişim gösterir. Bu enerjinin Dünya'ya gelen küçük bir bölümü dahi,insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970'lerden sonra hız kazanmış, Güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, Güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir birincil enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.

Türkiye ve Güneş Enerjisi


Türkiye Dünya üzerinde 36o-42o kuzey enlemleri ve 26o-45o doğu boylamları arasında bulunmaktadır. Türkiye'nin yıllık ortalama Güneş Işınımı 1303 kWh/m2yıl, ortalama yıllık güneşlenme süresi ise 2623 saattir. Bu rakam günlük 3,6 kWh/m2 güce, günde yaklaşık 7,2 saat, toplamada ise 110 günlük bir güneşlenme süresine denk gelmektedir. 9,8 milyon TEP (ton eşdeğer petrol) ısıl uygulamalara olmak üzere yıllık 26,2 milyon TEP enerji potansiyeli mevcuttur. Yılın 10 ayı boyunca teknik ve ekonomik olarak ülke yüzölçümünün %63'ünde ve tüm yıl boyunca %17'sinden yararlanılabilir. Termal Güneş enerjisi kullanım miktarı 2007 verilerine göre Türkiye'de ki kurulu güç 7.105 MWth ve 10.150.000 m²'dir.Bu sıralama içinde Türkiye 10 milyon m² kurulu Güneş kollektörleri ile son derece iyi bir yerde bulunmaktadır. Fotovoltaik Güneş enerjisi kullanım miktarı 2009 verilerine göre 4MW değerine ulaşmış bulunmaktadır.

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?


Enerji Online olarak sizlere talep edeceğiniz lokasyonda Solar Panel Kurulumunun yapılacağı alanda ÜCRETSİZ olarak keşif yapar ve size en sağlıklı ve en yararlı bölgede Solar Panel Alanının Kurulumunu ilk evreden son evreye kadar hazırlar ve elektrik üretimi başlayana kadar size eşsiz bir hizmet sağlarız

Güneş Enerjisi Kullanım Alanları

- Konutlar - Apartmanlar - Otel - Hastane - Ticari işletmeler - Akaryakıt istasyonları - Fabrikalar

( Aşağıdaki Formu Doldurarak Sizde Güneş Enerjisinden Yararlanabilirsiniz)