Bizi arayın ve bugün
TASARRUF yapın
0(535) 761 74 14

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En ucuz elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En cazip elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En cazip elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

Abone Grubu
Seçin

ELEKTRİK Haberleri

Elektrik Dağıtım Şebekeleri Enerji Kabloları Uygulama Usül ve Esasları

Yeraltı kablolu olarak tesis edilecek elektrik şebekesinin projesinde, kablo güzergahı, kablo kanalı ebatları, kablo tertibi ve döşeme şekli, menhollerin planlan, AG dağıtım kutuları (boxlar) ve aydınlatma direklerinin yerleri, keşifler, birim fiyat kitabında standart kablo kanalına ve montaj kalemlerine ek olarak ödenecek pozlara ait miktarlar (derinleştirme, genişletme, tuvenan, kaplama, menhol, muhafaza, malzemeleri vb.) detaylı olarak yer alacaktır. Bu çizim ve planlar, l/2000’lik imar planlarında, gösterilecek, detaylı gösterilememesi durumunda 1/1000’lik imar planı ve krokilerde gösterilecektir.
Tesisin yer tesliminde, yeraltı kablolu şebekeye ait tespit edilen diğer hususlar da dikkate alınarak,yukarıda bahsedilen plan, çizim, bilgi ve hesaplar projesinde uygulamaya esas olacak şekilde detaylı olarak yer alacaktır. Kablo güzergahlarının tespitinde ilgili kuruluşların elemanları ile birlikte çalışma yapılacak ve bilgi alış-verişinde bulunulacaktır

Siemens, Bilişim Zirvesi’nde Endüstri 4.0 Konuşacak

160 yıldır bu topraklardan aldığı güç ve ilham ile Türkiye için çalışan Siemens, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğinin konuşulduğu ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olan Bilişim Zirvesi’nde yerini alıyor.
2000 yılından bugüne iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle buluşturan Bilişim Zirvesi, 22-23 Kasım 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Endüstri 4.0 kavramı üzerine uzun yıllardır çalışan ve önemli başarılara imza atan Siemens’in 22 Kasım özel sponsoru olduğu etkinlikte, sanayinin dijitalleşmesi ve Endüstri 4.0 konularında izlediği stratejik yol ve öne çıkan çalışmalar katılımcılar ile paylaşılacak.
22 Kasım Salı günü Haliç Kongre Merkezi Sadabad Salonu’nda gerçekleşecek olan “Türkiye’nin yeni çıkış yolu: Endüstri 4.0 ile gelen yeni Ar-Ge ve İnovasyon Anlayışı” başlıklı özel oturum dizisinin açılış konuşmaları kapsamında saat 13.50’de “Sanayinin Dijitalleşmesi: Endüstri 4.0” başlıklı bir konuşma yapacak olan Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Fabrikalar Ülke Direktörü Ali Rıza Ersoy, saat 15.30’da da “Türkiye Endüstri 4.0’a Hazır mı? Endüstri 4.0 ile Nasıl Çıkış Yakalayabiliriz?” başlıklı oturuma panelist olarak katılacak.