Bizi arayın ve bugün
TASARRUF yapın
0(535) 761 74 14

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En ucuz elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En cazip elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

fw-1 fw-1 fw-1 fw-1

En cazip elektrik tarifesini
bulmak için bilgilerinizi girin!

Abone Grubu
Seçin

SERBEST TÜKETİCİ

Serbest Tüketici

Serbest tüketici, elektrik tedarikçisini seçme ayrıcalığına sahip kişilerdir. Serbest tüketici olabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan “Serbest Tüketici Limiti”nden daha yüksek elektrik enerjisi harcamamız gerekmektedir. 

EPDK tarafından 2019 yılı itibari ile belirlenen Serbest Tüketici limiti 600 kWh’tir. Yıllık toplam tüketimleri bu limiti geçen veya bu limitin üzerinde tüketim yapacağını taahhüt eden tüm gerçek ve tüzel kişiler serbest tüketici olma hakkını elde eder. Bir başka deyişle,  aylık fatura bedeli KDV dahil 67 TL ve üzerinde olan kişiler Serbest Tüketici olabilir. Gereken şartları sağlayan tüketiciler bağlı bulundukları elektrik dağıtım şirketine dilekçe ile başvuruda bulunarak Serbest Tüketici Belgesi alabilirler. 

Serbest Tüketici olduğunuzda; 

* Özel tedarikçilerle yapacağınız anlaşmalarla dilediğiniz tedarikçiden elektrik enerjisi satın alma hakkına sahip olursunuz.
* Kendi elektrik tedarikçinizi seçerek mevcut tarifeler arasından belirleyeceğiniz biriyle ihtiyacınıza uygun, daha hesaplı elektrik enerjisi kullanma olanağına kavuşursunuz. 
Enerji şirketleriyle yapacağınız sözleşmelerle, üretim ve işletim maliyetlerinizi en alt seviyeye düşürme imkanına sahip olursunuz. 
* Toptan satış şirketleriyle işbirliği yaparak tesis ve ürünlerinizi piyasadaki gerçek zamanlı üretim-tüketim dengesizliğinden kaynaklı belirsizliklerden soyutlayıp, maliyet artışlarını en düşük düzeyde tutarsınız.
* Kontrat süresi bittiğinde elektrik tedarikçinizin çalışma performansını değerlendirebilir, elde ettiğiniz sonuçlara bağlı olarak kendiniz için en uygun tedarikçiyi, içeriği size göre uyarlanmış bir sözleşme ile belirleyebilirsiniz.